Zalety opraw natynkowych

Oświetlenie sufitowe może stanowić wyzwanie. Zwykle ma spełniać funkcje oświetlenia centralnego, ale to od wybranej konstrukcji zależy, jakie efekty wizualne uzyskamy. W jakim stopniu uda się oświetlić wybraną przestrzeń, a także, jak poradzimy sobie z montażem. Pośród bogato zdobionych konstrukcji, pięknych, ale ogromnych żyrandoli czy też nietypowych lamp wiszących, wyjątkowe miejsce zajmują oprawy natynkowe. Można rzec, że jest to duża moc w „opakowaniu” niewielkich rozmiarów. Przyjrzyjmy się im uważniej.

Małe rozmiarami – wielkie możliwościami

Natynkowe lampy w pierwszej chwili zwracają uwagę, ze względu na swoje konstrukcje. Są proste, raczej geometryczne i niewielkie. Bardzo estetyczne, ale nie ma w nich miejsca na jakiekolwiek ozdoby czy udziwnienia. Prosta, ale trwała i solidna konstrukcja sprawia, że zyskują na uniwersalności, a z drugiej strony elastyczności pod względem możliwości zastosowania.

Jako oświetlenie sufitowe lampy natynkowe nadają się idealnie i to nie tylko, do wnętrz mieszkalnych. Możemy je spotkać w wielkopowierzchniowych budynkach, magazynach, halach czy też obiektach, gdzie trzeba dobrze oświetlić przestrzeń, ale zachowując ergonomię i ekonomię. A na takie cechy pozwala oświetlenie natynkowe.

Ze względu na to, że swoje miejsce oprawy tego typu mogą znaleźć praktycznie w każdym pomieszczeniu, jesteśmy w stanie zadbać o spójną aranżację i brak efektu przytłoczenia. Także w najmniejszych, ciasnych i trudno dostępnych przestrzeniach. Minimalistyczne oprawy natynkowe nie będą przeszkadzać i zabierać zbędnie i tak już ograniczonej przestrzeni, ale ich estetyczne i eleganckie wykonanie, pozwoli dopasować je do każdej aranżacji. Przy tym zaoferują tyle światła, ile go potrzebujemy. Do wyboru są bowiem konstrukcje pojedyncze, podwójne, ale i potrójne!

Światło z regulacją

Wiązkę padającego światła i jego kąt można regulować. Oprawy natynkowe będą zatem oświetlać tak mocno i na tyle dużą przestrzeń, na ile tego potrzebujemy. Ze względu na możliwość regulacji zastosujemy tego typu światło nie tylko na suficie. Wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli podkreślić fragment przestrzeni lub dane elementy.

Matowe lub błyszczące. Białe czy czarne?

Mamy dostęp do lamp natynkowych, które oferują matowe wykończenie bądź blask błyszczącego metalu. Kolorystykę z podstawowej palety, ale doskonale komponującą się z prostą konstrukcją. Czarne oprawy natynkowe mogą dopełnić stylu industrialnego. Białe będą pasować do małych łazienek, które potrzebują jasnych kolorów i światła o dużej mocy, by dać efekt optycznego powiększenia. Srebrne, błyszczące czy też matowe, świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, na przykład salonach.

Małe nie musi oznaczać niezauważonego i nieciekawego. Lampy natynkowe pozwolą odzyskać równowagę aranżacjom, w których nie brakuje dekoracji czy rzucających się w oczy elementów, jak i żywych barw. Natynkowe oprawy satysfakcjonują. Najmocniej wtedy, gdy już znajdą swoje miejsca w naszych wnętrzach.

Ocena

Post Author: Niewiadomski Stefan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge