Taśmy z nadrukiem – pomocne między innymi w biznesie

Taśma pakowa – proste akcesorium, bez którego trudno wyobrazić sobie pakowanie i zabezpieczanie paczek. W tej zwyczajnej, niewielkich rozmiarów taśmie, kryje się jednak o wiele więcej możliwości, a z nich korzystają między innymi przedsiębiorstwa. W jaki sposób sprawdza się taśma z nadrukiem i jak ją wybierać, by spełniała swoje funkcje?

Nadruk, który wiele mówi

Zwykła szara taśma pakowa, jest praktyczna. Doskonale zabezpiecza pakowane kartony, chroni przed ich rozklejeniem się podczas transportu, co oznaczałoby ryzyko uszczerbku na jakości czy właściwościach, przechowywanej zawartości. Im większej jest szerokości, tym większe elementy można nią sklejać. Nadaje się do wykorzystania na różnego rodzaju opakowaniach, chociaż głównie służy do oklejania kartonów. Na co jeszcze można liczyć, gdy ta zwyczajna i szara ustępuje miejsca kolorowej lub z nadrukiem?

Możliwość wyboru kolorowej taśmy, to okazja do wyróżnienia paczki spośród innych. Przydatne oznaczenie, gdy pakunek jest przechowywany w magazynie, ale i w warunkach domowych. Kolorowe taśmy sprawdzają się w firmach przeprowadzkowych. W każdej z powyższych sytuacji, dają szansę na oznaczenie pakunku z zawartością i szybkie jego odnalezienie.

Kolorowe taśmy z nadrukiem to z kolei nieoceniona pomoc w biznesie. Szansa na dotarcie do szerszego grona odbiorców, bowiem paczka przechodzi przez wiele rąk nim dotrze do adresata. Nadrukiem może być firmowe logo czy hasło reklamowe lub dane kontaktowe. Im więcej osób dostrzeże taki pakunek – a z pewnością trudno go nie zauważyć – tym większe zainteresowanie, które może przełożyć się pośrednio na sprzedaż i zwielokrotnienie zysków.

Dla firm taśmy z nadrukiem stają się skutecznym narzędziem promocyjnym, które wyróżnia się także swoją stosunkowo niską ceną. Kilka czy kilkanaście złotych za jedną rolkę taśmy z nadrukiem, lub jeszcze niższe koszty przy zamówieniu kilkudziesięciu rolek, są do udźwignięcia przez nawet najskromniejszy budżet firmowy. Efekty zastosowania taśmy z nadrukiem mogą przyjść bardzo szybko.

Różne rodzaje taśm pakowych

Aby taśmy pakowe spełniały swoje funkcje, oferowały pożądaną trwałość, a do tego wykonany nadruk przetrwał w transporcie, liczy się ich właściwy dobór. Pod tym pojęciem kryje się przede wszystkim rodzaj zastosowanego kleju.

Najtańsze i powszechnie dostępne taśmy pakowe, bazują na kleju akrylowym. Niestety ich wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia, stąd trudno nawet mówić o ekonomii użytkowania. Dla firm inwestycją godną uwagi są taśmy pakowe bazujące na klejach kauczukowych – syntetycznym i naturalnym.

Klej na bazie kauczuku syntetycznego to efekt w postaci taśmy elastycznej i wytrzymałej, radzącej sobie w różnorodnych warunkach transportu. Można liczyć na jakość, ale i wciąż atrakcyjną cenę zakupu. Klej bazujący na kauczuku naturalnym powoduje wzrost ceny taśmy pakowej. Jest to jednak najtrwalsze połączenie klejące, najbardziej wytrzymałe, trwałe na długi czas, o właściwościach adaptacyjnych, co oznacza, że taka taśma sprawdza się do oklejania nie tylko kartonów.

Taśmy do zadań specjalnych

Na rynku znaleźć można taśmy pakowe specjalistyczne, które przystosowane są do szczególnych warunków użytkowania, między innymi bardzo niskich temperatur, dochodzących nawet do -20°C – tzw. Frezer.

Parametry taśm pakowych, właściwości zastosowanego kleju, determinują warunki, w jakich taśma może być użytkowana. Uwaga zwrócona na teoretycznie detale, w praktyce oznacza efektywne pakowanie.

Ocena

Post Author: Niewiadomski Stefan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge