Planujesz nowoczesne wnętrze? Zobacz, co możesz zyskać dzięki włącznikom dotykowym

Urządzone zgodnie z najnowszymi trendami wnętrze to nie tylko modna kolorystyka i chętnie wykorzystywane materiały. Nowoczesne i wygodne w użytkowaniu rozwiązania warto zastosować również w domowych instalacjach. Ich przykładem są dotykowe włączniki światła. Z powodzeniem zastąpią stosowany dotychczas tradycyjny osprzęt i korzystnie wpłyną na walory wizualne pomieszczenia.

Dotykowe włączniki wciąż jeszcze nie cieszą się dużą popularnością. Przyczyny należy upatrywać przede wszystkim w tym, że wielu osobom kojarzą się z produktem stosunkowo drogim i trudno dostępnym. Tymczasem większość z nas z powodzeniem może sobie pozwolić na zastosowanie takiego osprzętu we własnym mieszkaniu. Długa lista zalet, które się z tym wiążą, może przekonać sporą grupę osób.

Efektowny wygląd podnosi atrakcyjność wnętrza

Kto powiedział, że osprzęt elektryczny musi mieć tradycyjną formę i nie może wyróżniać się nowoczesnością? Najlepszy dowód na to, że jest wprost przeciwnie, stanowią dotykowe włączniki Gajwer.

Sterowanie oświetleniem odbywa się w jego przypadku nie za pomocą przełącznika, jaki znamy z większości klasycznych modeli dostępnego na rynku osprzętu, ale przy użyciu płaskiego, szklanego panelu. Światło możemy włączyć lub wyłączyć, dotykając znajdującego się pośrodku panelu kółka. To, w zależności, czy oświetlenie zostanie włączone, czy wyłączone – będzie się świecić na niebiesko lub czerwono. 

Płaski, szklany panel wygląda bardzo efektownie i elegancko. Doskonale komponuje się z wnętrzami aranżowanym zgodnie ze współczesnymi trendami i odpowiada im pod względem stylistyki.

Funkcjonalność, która sprzyja naszej wygodzie

Szklany panel dotykowych włączników jest nie tylko elegancki, ale również bardzo wygodny w użytkowaniu. Do włączenia lub wyłączenia oświetlenia wystarczy delikatne dotknięcie opuszkiem palca. To jednak nie wszystko. Dotykowe włączniki, które oznaczono symbolem “R”, współpracują z pilotem, a to oznacza, że oświetleniem można sterować zdalnie. Nie trudno wyobrazić sobie komfort, jaki można dzięki temu zyskać we wnętrzu. Wygoda sterowania światłem podczas wieczornego relaksu z poziomu kanapy albo możliwość wyłączenia oświetlenia, gdy leżymy w łóżku i układamy się do snu, jest trudna do przecenienia.

Dzięki włącznikom dotykowym zyskujemy bezpieczeństwo

Panel sterowania dotykowych włączników jest wykonany z hartowanego szkła. To trwały i odporny na zarysowania materiał, który zapewni doskonały wygląd osprzętu pomimo wielu latach użytkowania. Obudowa włącznika jest niepalna. Charakteryzuje się też szczelnością, dzięki czemu użytkownicy zyskują bezpieczeństwo nawet podczas przypadkowego zachlapania wodą. 

Duże znaczenie dla bezpieczeństwa korzystających z takiego osprzętu osób ma też podświetlanie panelu (uściślając: podświetlane kółko, które służy do sterowania oświetleniem). Dzięki niemu domownicy mogą bezbłędnie zlokalizować włącznik światła, kiedy w pomieszczeniu panuje zupełna ciemność. W ten sposób łatwiej trafią do celu, unikając przy tym potencjalnie niebezpiecznych upadków i stłuczeń.

Zalet włączników dotykowych Livolo jest naprawdę wiele. Pomijając te, które omówiono już powyżej, warto wspomnieć o tym, że wyjątkowo łatwo utrzymamy je w czystości, a dzięki modułowej budowie i wielokrotnej ramce można połączyć je z włącznikiem przeznaczonym do sterowania żaluzjami i roletami, gniazdami elektrycznymi oraz przyłączami multimedialnymi.

Ocena

Post Author: Marianna Kowaleńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge