Meble do gabinetu domowego – kilka praktycznych wskazówek

Praca w trybie home office wymaga zaaranżowania odpowiedniej przestrzeni w miejscu wykonywania wynikających z niej obowiązków. Dlatego meble do gabinetu domowego mają przed sobą ważne zadanie. Po pierwsze powinny gwarantować odpowiedni komfort pracy, po drugie stwarzać atmosferę sprzyjającą koncentracji. Na co warto zwracać uwagę przy ich wyborze?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Z jednej strony jest to bardzo wygodne rozwiązanie (odchodzą koszty dojazdu oraz czas niezbędny na pokonanie drogi z domu do biura), z drugiej w nieodpowiednio urządzonej przestrzeni (nawet jeśli jest to część naszego mieszkania) możemy odczuwać brak komfortu podczas wykonywanej pracy, a co za tym idzie spadek jej efektywności.

Meble do gabinetu domowego na miarę potrzeb

Przede wszystkim warto pamiętać, że wymagania dotyczące wyposażenia biura mogą się zmieniać w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Pomimo tego, że w każdym przypadku mówimy o pracy biurowej, to oczekiwania programisty, księgowego i architekta mogą być zupełnie inne. A to zaledwie garstka profesji, wśród których znajdziemy dziś przedstawicieli decydujących się na pracę zdalną.

Zatem meble do gabinetu domowego powinny być dostosowane do specyfiki wykonywanej pracy. W zależności od niej możemy wyposażyć pomieszczenie w małe lub duże biurko, szafę albo mały kontener na dokumenty, regał na książki, półki wiszące, a nawet kanapę i kawowy stolik.

Wybieramy biurko do pracy

Najważniejsze meble do gabinetu domowego to dopasowane zarówno do rodzaju pracy, jak i indywidualnych wymagań konkretnego użytkownika biurko i przeznaczony dla niego fotel. Biurko musi swobodnie pomieścić wszystkie urządzenia, które służą do pracy (oprócz komputera i monitora może to być telefon, drukarka, skaner i inne, wynikające z rodzaju wykonywanych czynności) i gwarantować dodatkową przestrzeń, która pozwoli wygodnie naszkicować projekt, sporządzić notatkę, czy przejrzeć dokumentację.

W niektórych przypadkach osoba wykonująca pracę zdalną może zdecydować się na biurko z regulacją wysokości. To szczególnie wygodna opcja, jeśli przy komputerze spędzamy wiele godzin. Mogą się na nią zdecydować osoby, które podczas pracy rzadko zmieniają pozycję, np. niektórzy informatycy i copywriterzy.

Fotel do pracy biurowej

Szczególne znaczenie mają te meble do gabinetu domowego, które odpowiadają za komfort pracy i przekładają się na naszą wydajność. Skoncentrowanie uwagi na wykonywanych obowiązkach jest niezwykle trudne, jeśli musimy robić to, korzystając z niewygodnego fotela. Na braku komfortu i spadku efektywności pracy jednak się nie kończy. Niedostosowany do konkretnego użytkownika fotel może wywoływać u niego zmęczenie, a w dłuższej perspektywie czasu przyczyniać się nawet do zmian chorobowych.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na wysokość siedziska, sposób, w jaki wyprofilowane zostało oparcie, obecność podłokietników, możliwość regulacji wysokości fotela i rodzaj tkaniny, z jakiej został wykonany.

Decydując się na pracę zdalną, wiele osób zapomina, że taka zmiana wiąże się nie tylko z oszczędnością, ale również kosztami doposażenia własnego biura. Jest to jednak wydatek, który się opłaca. Odpowiednio dobrane meble do gabinetu domowego potrafią znacząco podnieść komfort pracy, jej efektywność i dostarczyć przyjemności z wykonywanych zadań.

Ocena

Post Author: Marianna Kowaleńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge