Malowanie tapety z włókna szklanego – co musisz o tym wiedzieć?

Martwisz się nierównymi ścianami w Twoim domu? Praktycznym rozwiązaniem dla Ciebie, zamiast farby może okazać się tapeta. Malowanie tapety z włókna szklanego nie tylko poprawi wygląd wnętrza, ale poszerzy też możliwości aranżacyjne inwestorów. 

Pęknięcia, rysy, nierówności – to najczęstsze defekty ścian, z jakimi muszą borykać się inwestorzy. Takie nieatrakcyjne wizualnie ściany podczas malowania mogą źle chłonąć farbę w efekcie czego, mieszkanie nawet po remoncie nie wygląda dobrze. A gdyby tak zdecydować się na wytapetowanie wnętrza, a potem malowanie tapety z włókna szklanego? Warto przyjrzeć się bliżej tej alternatywie i poznać korzyści, jakie ze sobą niesie.

Malowanie tapety z włókna szklanego – sprawdź, jakie to proste

Może nie każdy preferuje takie rozwiązanie, jak tapetowanie mieszkania, jednak w niektórych przypadkach może to być bardzo korzystne. Ewentualność tę warto rozważyć, jeśli mamy do czynienia z nieestetycznym wyglądem ściany. Zalety, z jakimi mamy do czynienia dzięki zastosowaniu tapet z włókna szklanego, mówią same za siebie.

Najważniejszą kwestią jest to, że takie tapety umożliwiają zakrycie nieatrakcyjnych fragmentów ściany. Tapeta z włókna szklanego doskonale sprawdzi się tam, gdzie mamy do czynienia z ryzykiem powstawania rys i pęknięć.

Takie tapety są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich trwałość to ogromny atut zwłaszcza w domach z małymi dziećmi. Tapetę z włókna szklanego można nawet przemywać wodą z detergentem. Jeśli zatem pokój wymaga odświeżenia, nie zawsze trzeba od razu przeprowadzać remont. Czasem wystarczy gruntowne mycie ścian.

Atrakcyjność takiej tapety wynika też często z jej faktury. Mogą zdobić ją oryginalne wzory i desenie, które poprawiają wygląd zarówno samej tapety, jak i wnętrza, w którym została zastosowana.

Kolejną zaletą jest łatwość, z jaką możemy zmienić wygląd mieszkania przy jej pomocy. Jeśli marzy nam się coś nowego, wystarczy malowanie tapety z włókna szklanego i już możemy mówić o odmienionym wnętrzu.

Czego będziesz potrzebować, by przeprowadzić metamorfozę w mieszkaniu?

Remont mieszkania jest możliwy, jeśli inwestor wie, jakimi narzędziami i materiałami należy się posłużyć. Tak jest w przypadku gipsowania, układania podłóg i wielu innych, przeprowadzanych w trakcie remontu prac, malowanie tapety z włókna szklanego również wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów. W tym przypadku musimy pamiętać, by wybrać właściwy klej oraz farbę.

W przypadku tapety z włókna szklanego należy wybrać klej przeznaczony specjalnie do tego typu tapet. Błędem byłoby użycie zwykłego kleju celulozowego. W sklepie budowlanym zwracamy więc szczególną uwagę na to, jaki klej wybieramy, bo uzyskany efekt będzie zależał od tego, czy odpowiednio dobierzemy niezbędne akcesoria. W tym miejscu warto wspomnieć, że klej do tapet z włókna szklanego zawiera substancje antygrzybiczne, stabilizujące oraz odpowietrzające.

Malowanie tapet z włókna szklanego można prowadzić przy pomocy farb akrylowych oraz lateksowych. Wiele osób decyduje się na zastosowanie tej drugiej, ponieważ dzięki niej tapeta zyskuje lepsze właściwości. Zaletą jest to, że po malowaniu farbą lateksową tapeta staje się wodoodporna i nadaje się nawet do aranżacji łazienki.

Malowanie tapety z włókna szklanego daje we wnętrzu wiele możliwości. Szybki remont mieszkania bez konieczności gipsowania ściany to niewątpliwy atut.

Ocena

Post Author: Marianna Kowaleńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge