Koperty bąbelkowe i ich zastosowanie

Wykorzystywane w branży e-commerce, urzędach, biurach i domach wysyłkowych. Często znajdują zastosowanie również w domach prywatnych. Dzięki prostej, ale bardzo charakterystycznej budowie świetnie spełniają swoje zadanie. Z uwagi na ich niewielki koszt i możliwość oszczędzenia na wysyłce, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Koperty bąbelkowe, bo o nich tu mowa, stały się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu przedsiębiorstw, biur, sklepów i urządów. Dziś opowiadamy, na czym polega ich fenomen.

Koperty bąbelkowe mają ogrom zalet, których trudno nie docenić. Wie o tym każdy, kto często wysyła drobne, ale wartościowe lub delikatne przedmioty. Takie koperty służą jednak nie tylko do bezpiecznego wysyłania przedmiotów, ale również ich przechowywania. Dlaczego tak dobrze się sprawdzają?

Niewielkie, lekkie i bezpieczne

Tak właśnie w dużym skrócie można byłoby opisać koperty bąbelkowe. Często stanowią one alternatywę dla tekturowych pudełek. Są znacznie od nich lżejsze, dlatego za przesyłkę przedmiotu zapakowanego w kopertę zapłacimy mniej, niż gdybyśmy ten sam przedmiot zapakowali w tekturowe pudełko. Oczywiście, za pomocą takiej koperty możemy wysyłać tylko niewielkie i stosunkowo lekkie przedmioty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wysyłać w niej rzeczy kruche, delikatne i wartościowe. W ostatnim przypadku warto zastanowić się też nad ubezpieczeniem przesyłki. Najczęściej wykorzystuje się je do wysyłki lub przechowywania elektroniki, biżuterii itp.

Koperty bąbelkowe dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu można dopasować je do wielkości wysyłanego przedmiotu. Zazwyczaj dostępne są w kolorze białym lub brązowym. Ich wnętrze wypełnia folia bąbelkowa, której obecność jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa przesyłanych towarów.

Dlaczego warto wybierać koperty bąbelkowe?

O zaletach kopert bąbelkowych szybko przekonują się ci, którzy mają do czynienia z nimi na co dzień. Jeśli zobowiązani są do wysyłania większej ilości przedmiotów, szybko odczują w kieszeni różnicę pomiędzy wysyłaniem ich zapakowanych w kartonowe pudełka albo w bąbelkowe koperty. Czynnik ekonomiczny jest tu bardzo istotny, jeśli przedsiębiorcy prowadzącemu działalność polegającą na sprzedaży wysyłkowej zależy na redukcji kosztów.

Delikatne i wartościowe przedmioty są w takich kopertach doskonale chronione przez znajdującą się w ich wnętrzu folię bąbelkową, która działa jak powietrzna poduszka. W ten właśnie sposób przedmioty zabezpieczone są  przed wszelkiego rodzaju drganiami, wstrząsami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Minimalizują ryzyko pęknięć, rys, a także zawilgocenia przedmiotu. Doskonale chronią więc przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przed nieautoryzowanym otwarciem natomiast chronione są paskiem klejącym. Materiał, z jakiego są wykonane, sprawia, że koperty bąbelkowe są całkowicie nieprzepuszczalne  dla wody. Nie ma więc ryzyka, że podczas transportu przesyłany towar zostanie zalany i uszkodzony. To główna zaleta zastosowanej do wyrobu kopert polietylenowej folii pęcherzykowej.

Koleją zaletą kopert bąbelkowych jest to, że nie wymagają zastosowania dodatkowych akcesoriów do pakowania. Podczas gdy pakując towar do kartonowych pudełek, będziemy musieli skorzystać z pomocy taśmy klejącej oraz z folii bąbelkowej lub wypełniacza do paczek, koperty bąbelkowe są całkowicie samowystarczalne. Nie wymagają zastosowania żadnych wzmocnień, uszczelniaczy, ani akcesoriów do klejenia. Czy mają jakieś wady? Jedną na pewno. Nie można ich stosować do wielkich gabarytowo i ciężkich przedmiotów. Jest to chyba jednak jedyna wada, jaką udało mi się do tej pory znaleźć.

Ocena

Post Author: Marianna Kowaleńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge