Kartony tekturowe, na czym polega ich tajemnica

Kartony tekturowe stały się nieodłącznym elementem naszej codziennej egzystencji. W nich przyjeżdża świeży towar do pobliskiego sklepu, do nich pakujemy przedmioty, które chcemy przechować na strychu, w nich znajdą się też nasze rzeczy osobiste podczas przeprowadzki. Warto przez chwilę zastanowić się, jak szerokie mają zastosowanie i jak bez nich wyglądałaby nasza codzienność.

Nie jestem fatalistką, by rozprawiać o tym, jak źle prezentowałoby nasze życie, gdyby nie kartony tekturowe. Być może, a właściwie prawie na pewno, człowiek znalazłby inne, alternatywne rozwiązania. Gdyby jednak okazało się, że te rozwiązania to na przykład ciężkie, drewniane skrzynki? Czy transport towarów i wysyłka paczek nadal przebiegałyby tak sprawnie, jak ma to miejsce dzisiaj?

Kartony tekturowe na każdą okazję

Kartony tekturowe na stałe weszły do użytku i doskonale sprawdzają się przy wielu okazjach. Wykorzystują je tak wielkie przedsiębiorstwa, małe rodzinne firmy, urzędy pocztowe, jak i osoby prywatne. Pomysły, gdzie jeszcze mogłyby znaleźć zastosowanie, ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia.

Kartony pocztowe i pakowanie przesyłek

Tego typu opakowania charakteryzują się różnymi kształtami i rozmiarami. Znajdziemy wśród nich zarówno wielkie gabarytowo pudła, jak i małe, płaskie opakowania przeznaczone do wysyłki książek, płyt CD itp. Podczas pakowania towaru w kartony pocztowe bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki przed uszkodzeniem w transporcie. Choć same opakowania spełniają tu najwyższe normy, nie wolno zapominać o unieruchomieniu towaru przy pomocy wypełniacza do paczek.

Pudełka tekturowe na dokumenty

Ten rodzaj opakowań bardzo często wykorzystywany jest przez urzędy i duże instytucje, które gromadzą ogromne ilości danych w wersji papierowej. Doskonale nadają się do przechowywania, jak i archiwizacji dokumentów. Najczęściej wykonywane są w standardowych formatach, w jakich spotkamy dokumenty, czyli  A3, A4, i A5, a niekiedy także A6 i A7.

Kartony wielkogabarytowe

Te znajdują tak wiele zastosowań, że długo można by je wymieniać. Bardzo częstym sposobem ich wykorzystania jest pakowanie rzeczy osobistych na potrzeby przeprowadzki. Często też osoby prywatne przechowują w nich rozmaite przedmioty. Wchodząc na strych jednorodzinnego domu, z pewnością zobaczycie niejedno pudło z różną zawartością.

Takie kartony doskonale sprawdzają się też do transportu dużych i ciężkich przedmiotów. Aby sprostały temu zadaniu, wykonuje się je z wytrzymałej 5- lub 7-warstwowej tektury falistej o wysokiej gramaturze. Ich zadaniem jest nie tylko usprawnienie transportu, ale również ochrona przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Muszą być zatem trwałe, mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Choć wykorzystujemy je na co dzień, rzadko zastanawiamy się, jakiego znaczenia nabrały w naszym życiu. Tymczasem kartony tekturowe znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie i usprawniają  wiele czynności. Nie ulega więc wątpliwości, że bez nich życie byłoby trudniejsze.

Ocena

Post Author: Marianna Kowaleńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge