Inspiracja dla każdego wnętrza. (Staro)modny kinkiet

Kinkiet niegdyś gościł głównie w przestrzeniach publicznych. Pojawiał się w punktach gastronomicznych oraz obiektach noclegowych. Staromodny zatem? Z pewnością nie! Dziś znajduje swoje miejsce praktycznie w każdym mieszkaniu, domu, a także obiektach użyteczności publicznej. Spełnia funkcje oświetlenia dodatkowego, wspomagającego bądź dekoracyjnego, ale wciąż jest typem pożądanego produktu. Użytkowy, a przy tym pozwalający stworzyć unikalną atmosferę wybranego wnętrza.

Eleganckie kinkiety, a może lustrzane?

Choć wybór pod względem konstrukcji jest bardzo bogaty i z powodzeniem wybieramy formy do mocno nowoczesnych, minimalistycznych oraz surowych przestrzeni, nie da się ukryć, że kinkiety zawsze pozostają eleganckie. Estetyczne i przyciągające uwagę nawet wtedy, gdy są proste i opatrzone minimalną liczbą ozdób. W tej prostocie tkwi bowiem ich siła. Całość staje się charakterystyczna i szlachetna, a wnętrze zyskuje na wyrazie. Jest wreszcie gustownym.

Bardzo ciekawą alternatywą są kinkiety lustrzane. Nie od dziś w aranżacji wnętrz wszelkiego rodzaju wykorzystujemy lustra. To dzięki nim możemy optycznie powiększyć przestrzeń i uzyskać bardzo ciekawe efekty. W przypadku kinkietów, światło odbite od lustra zostaje mocno rozproszone. Możemy uzyskać ten sam efekt finalny, a nawet lepszy niż stawiając na zdublowane kinkiety.

Najczęściej do wyboru mamy lustrzane kinkiety, które swoim kształtem i wykonaniem przypominają świece. Czy zatem jest to produkt wpisujący się jedynie w charakter wnętrz rustykalnych? Niekoniecznie. Taka konstrukcja oczywiście jest charakterystyczna i najłatwiej będzie ją dopasować do pomieszczeń urządzonych w stylu vintage. Jednakże wykonanie tego typu jest na tyle eleganckie i szykowne, że bez problemu znajdzie swoje miejsce w klasycznej aranżacji, jak i tej nowoczesnej.

Przełamuj konwenanse

Surowe i minimalistyczne wnętrza zwykle są dość chłodne i niekonieczne przyjazne. Zastosowanie lustrzanego kinkietu w takim pomieszczeniu sprawi, że całość zyska na wrażeniu ciepła i przytulności. Nawet pośród tych wykonań, które przypominają świece, znajdziemy projekty wpisujące się w wymagania wnętrz nowoczesnych. Dobrze przemyślana aranżacja łączy w sobie wiele elementów, a nawet stylów. Idziemy z duchem czasu, bowiem dziś panuje o wiele większa dowolność w tej kwestii, aniżeli jeszcze przed kilkoma laty. Nadto kontrasty i niecodzienne połączenia, o ile wciąż wysmakowane, są w stanie zachwycić.

O tym pamiętaj przed zakupem

Zastanówmy się, gdzie chcemy umieścić wybrane kinkiety i jaki charakter ma mieć tworzona aranżacja. Weźmy pod uwagę to, co w każdym przypadku ma ogromne znaczenie, czyli funkcja, jaką spełniają poszczególne pokoje. Uzbrójmy się w cierpliwość, dajmy sobie czas na znalezienie propozycji, która będzie łączyć w sobie funkcjonalność oraz ozdobę wnętrza. W końcu od przyjętej stylistyki zależne będzie tworzenie atmosfery. A ta powinna być każdorazowo zachęcającą.

Ocena

Post Author: Niewiadomski Stefan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge