Holenderskie meble. Masywne, ale piękne

Styl kojarzący się z wiatrakami i kolorowymi dodatkami, to nie wszystko. Holenderskie meble także dość charakterystyczne, wybieramy stosunkowo często. Doceniamy je za klasykę, pojemność, kształty. Są masywne i ciężkie, ale cała reszta zalet, zdecydowanie rekompensuje ich rozmiary. Przyjrzyjmy się, co mamy do wyboru.

Holenderskie meble do każdego wnętrza

Antyczne i klasyczne wnętrza nie każdemu odpowiadają. Holenderskie meble nie będą za bardzo pasować do bardzo nowoczesnych i awangardowych przestrzeni. To zupełnie inna stylistyka, jak i klimat, który uzyskuje się w ten sposób. Z drugiej strony ten typ mebli jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem można go wpisać w dość zwyczajne i tradycyjne aranżacje.

Meble tego typu charakteryzują spore rozmiary i masywność. Przełamane kształtnymi wykończeniami i połyskiem obrobionego drewna, prezentują się jednak bardzo gustownie. Najczęściej wykonywane są z drewna dębowego, co nadaje im charakteru. Poza tym wyglądają na bardzo solidne i w rzeczywistości takie są. To właśnie ich masywność odpowiada za to, że chociażby w holenderskim kredensie możemy swobodnie pomieścić drobiazgi, naczynia, garnki i wiele innych rzeczy. Bez ryzyka, że taki mebel nie zniesie dużego ciężaru.

Umieszczone na skromnych, ale wciąż kształtnych nóżkach, stają się oryginalnym elementem wyposażenia i to każdego wnętrza. Aranżacje domowe ożywają. Z kolei holenderskie kanapy czy też fotele są niezwykle wygodne.

A może jednak we wnętrzu nowoczesnym?

Wybierając się do sklepów i punktów ze starociami, bądź typowych składów mebli holenderskich, z powodzeniem znajdziemy typowo antyczne konstrukcje, jak i te nieco bardziej nowoczesne. Współczesne wnętrze, które nie jest bardzo minimalistyczne i surowe, może współgrać z masywnym, dobrze dobranym meblem. Taka aranżacja jest trudniejszą do wykonania i wymaga precyzyjnego dobrania wszystkich elementów. Z dobrym planem i odpowiednio dobranymi dodatkami, jest to jednak możliwe.

Styl holenderski

Jeśli dopiero urządzamy swoje wnętrza, a meble holenderskie przemawiają do nas swoją stylistyką i wykonaniem, postarajmy się stworzyć kompletny klimat. Decydując się nie tylko na takie meble, ale i odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów wyposażenia, a także topowe dodatki. W ten sposób zyskamy na wnętrzu, w którym wszystko będzie miało swoje miejsce, a masywne i ciężkie meble nie będą przytłaczać.

Prostota, jasne kolory i minimalizm. Te stylowe meble dostępne są nie tylko w brązach i ciemnych barwach, ale i w bielach. Pomyślmy o tym urządzając swoje domostwa. Pamiętajmy jednak, że potrzebna nam będzie duża przestrzeń. Kuchnia połączona z salonem i duże okna na świat, to idealna baza do stworzenia spójnego stylu. Wyjątkowego, antycznego bądź nieco bardziej klasycznego.

Holenderskie meble będą wtedy podstawą wyposażenia, a jednocześnie ozdobą samą w sobie. Tutaj każdy drobiazg ma znaczenie. Weźmy pod uwagę powyższe wskazówki, by stworzyć przestrzeń doskonałą.

Ocena

Post Author: Niewiadomski Stefan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge