Firany do jadalni? A może rolety?

Firany do jadalni to dość standardowe rozwiązanie. Tworzymy bezpieczną przestrzeń, okno osłaniamy kawałkiem materiału, mniej bądź bardziej dekoracyjnym. W końcu tutaj będziemy spożywać posiłki z bliskimi, a może i odpoczywać przy drobnych przekąskach, z dobrą książką w ręku? Tak czy owak, ma być praktycznie, z zachowaniem intymnej atmosfery. Jadalnia to jednak miejsce, w którym możemy zamiast firanki wybrać popularne rolety. Które rozwiązanie przypadnie Wam bardziej do gustu?

Firany do jadalni – ładne niekoniecznie praktyczne

Firanki zwykle wybieramy jako dekoracje okienne. W sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i online, znajdujemy bowiem różnorodne wykonania. Firanki są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, różnych rozmiarach. Mogą być również uszyte z ciekawych materiałów, które każdorazowo prezentują się inaczej w jadalnianych wnętrzach. Niestety im bardziej fantazyjne firany do jadalni, tym więcej przy nich pracy. Mało kto z nas lubi męczyć się z zawieszaniem firanek. Z drugiej strony nie wyobrażamy sobie „gołego” okna, przez które zaglądają obcy. Poza tym urok bajecznie uszytych firanek, z falbankami, kokardkami, muślinowych bądź ażurowych, a do tego opatrzonych iście kuchennymi wzorami, zawsze kusi. A gdyby tak poszukać innego rozwiązania?

Praktycznie i estetycznie

Zamiast tradycyjnych firanek, możemy postawić na rolety. Bardzo chętnie wybierane, bo stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Także dostępne w coraz szerszej palecie kolorystycznej, jak i różnych wzorach, stąd bez problemu można je dopasować do wybranej aranżacji. Mamy również kilka typów rolet. Możemy pokusić się o zamówienie na wymiar, gdzie mechanizm rolet będzie osłonięty w sposób bardzo elegancki i estetyczny. Innym razem wybierzemy mini rolety do samodzielnego montażu, jeśli liczy się dla nas niska cena i praktyczne zastosowanie. Interesującą propozycję stanowią kolejno rolety dzień-noc, które pozwalają uzyskać dostęp światła słonecznego za dnia, ale nie pozostawiając okna całkowicie nieosłoniętego.

Rolety są bardzo praktyczne, stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Nie trzeba ich demontować, by umyć okno, jak i męczyć się z zakładaniem, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych firan. Podnosimy za dnia i opuszczamy nocą. Cichy mechanizm, estetyczny wygląd to coś, co zawsze do nas przemawia.

Dla wymagających

By zadowolić każdego bez wyjątku, aranżerzy wnętrz znaleźli jeszcze inne rozwiązanie. To kompromis, czyli połączenie, jakie stanowią firany do jadalni oraz rolety. Jedno z drugim? Ależ oczywiście! Neutralna barwa rolet nie stanowi wyzwania dla żadnego wystroju jadalni. Z kolei firanką można dopełnić skrupulatnie urządzonego wnętrza. Jeśli mamy już praktyczną przysłonę okienną, firany do jadalni będą spełniać głównie funkcje dekoracyjne.

Firany czy rolety? Można by rzec – wedle uznania bądź stawiając na ten ciekawy duet.

Ocena

Post Author: Niewiadomski Stefan

2 thoughts on “Firany do jadalni? A może rolety?

  Basia

  (Październik 8, 2018 - 10:24 am)

  Wszystko zależy od tego, po jakiej stronie jest jadalnia. Jeśli słońce będzie razić w oczy podczas któregokolwiek z posiłków – rolety mogą być bardzo dobrym pomysłem. W innym przypadku firany spełnią swoją rolę idealnie.

  Anita

  (Listopad 26, 2018 - 12:04 pm)

  Zdecydowanie wole rolety, sa estetyczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge