Energooszczędne ogrzewanie elektryczne – poznaj możliwości nowoczesnych urządzeń grzewczych

Ogrzewanie elektryczne wcale nie musi być drogie i nieekonomiczne. Dowiódł tego włoski producent elektrycznych grzejników hybrydowych. Ich zalety przekonują coraz szersze grono użytkowników. Co można dzięki nim zyskać?

Pochodzące od Radialight urządzenia z serii Klima i Deko to nowoczesna technologia, która gwarantuje wygodę, a pod względem efektywności może konkurować z innymi systemami grzewczymi. Co więcej, takie grzejniki są też energooszczędne, co odzwierciedla się znacznie niższym poborem mocy w porównaniu z konkurencyjnym ogrzewaniem elektrycznym. Aby zrozumieć, na czym polega ich wyjątkowość, warto przyjrzeć się bliżej temu, jak zostały zaprojektowane.

Dlaczego boimy się ogrzewania elektrycznego?

Co najbardziej zniechęca do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych energią? W większości przypadków chodzi o związane z tym koszty. Ogrzewanie elektryczne – chociaż bardzo wygodne w użytkowaniu – bywa niestety dość drogie. Negatywnie odbija się na kieszeni inwestora, a to może odstraszać.

Rozwiązaniem, które będzie stanowić alternatywę dla drogich w eksploatacji grzejników elektrycznych, są hybrydowe grzejniki Klima i Deko. Ich zaletą jest wykorzystywanie dwóch niezależnych systemów, z których każdy uruchamia się wtedy, gdy jego działanie jest najbardziej efektywne i najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym i funkcjonalnym.

Budowa elektrycznych grzejników hybrydowych

Zarówno grzejniki Klima, jak i Deko to urządzenia promiennikowo – konwekcyjne. W eleganckiej obudowie mają umieszczona dwa wydajne systemy grzewcze. Jednym z nich ogrzewanie konwekcyjne, a drugim promieniowanie podczerwone.

Dlaczego producent zdecydował się na umieszczenie w urządzeniach dwóch różnych systemów? Stworzenie grzejników hybrydowych miało na celu obniżenie rachunków za prąd. Producent wprowadził też szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają ogrzać mieszkanie przy możliwie najniższym poborze mocy.

Jak to działa, czyli ogrzewanie grzejnikami hybrydowymi

Grzejniki hybrydowe mają zapewnić komfort użytkowania wnętrza oraz pozwolić na oszczędne wykorzystanie energii. Ich zaletą jest to, że poszczególne systemy grzewcze załączają się dopiero wtedy, gdy zachodzi taka konieczność.

Ogrzewanie konwekcyjne pozwala szybko ogrzać pokój do pożądanej przez użytkowników temperatury. Dzięki temu nawet po powrocie do domu po dłuższej nieobecności domownicy szybko ogrzeją wnętrze i nie zmarzną. Ten element grzewczy cechuje się też natychmiastową reakcją na zmiany temperatury otoczenia. Dlatego nagłe załamanie pogody nie będzie stanowić problemu.

Z kolei promieniowanie podczerwone pozwala na utrzymywanie we wnętrzu temperatury na stałym poziomie przy jednoczesnym niskim poborze energii. Nie pozostaje to bez wpływu na domowy budżet oraz komfort użytkowania pomieszczenia.

Warto zaznaczyć, że ogrzewanie konwekcyjne działa wyłącznie wtedy, gdy zachodzi konieczność szybkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Gdy jej pożądany poziom zostanie już osiągnięty, ten element grzewczy wyłącza się i wtedy działa wyłącznie promieniowanie podczerwone.

Dodatkowe funkcje, które wspomagają oszczędzanie

Tanie ogrzewanie grzejnikami hybrydowymi możliwe jest nie tylko dzięki zastosowaniu dwóch, efektywnie funkcjonujących systemów grzewczych. Producent usprawnił ich działanie również poprzez wbudowanie w urządzenia Klima i Deko inteligentnego termostatu oraz zastosowanie dodatkowych funkcji, które pozwalają na oszczędzanie energii.

Zadaniem termostatu jest sterowanie pracą urządzenia i włączanie bądź wyłączanie poszczególnych systemów grzewczych. Termostat analizuje warunki panujące w pomieszczeniu i samodzielnie określa, który system grzewczy powinien działać w danej chwili.

Kluczowe znaczenie ma również czujnik obecności. Wbudowana w hybrydowy grzejnik funkcja Opticontrol pozwala na automatyczne ustawienie odpowiedniej temperatury, gdy czujnik ruchu urządzenia wykryje w pomieszczeniu obecność użytkowników. Dzięki niej urządzenie nie ogrzewa pustych pomieszczeń, co zapobiega niepotrzebnym stratom energii. Z kolei czujnik otwartego okna sprawia, że urządzenie przy otwartym oknie automatycznie przechodzi w tryb przeciwzamrożeniowy.

Elektryczne grzejniki hybrydowe to urządzenia funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i estetyczne. Mogą zagościć w reprezentacyjnych częściach domu, nie psując efektu wizualnego. Przez użytkowników ogrzewania elektrycznego cenione są jednak przede wszystkim za możliwość zaoszczędzenia. Ich efektowny design i komfort użytkowania to wartości dodane, które stanowią dodatkowy czynnik decyzyjny podczas transakcji zakupu.

Ocena

Post Author: Marianna Kowaleńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge