Bateria do umywalki łazienkowej – dobieramy!

Bez baterii umywalkowej nie obejdzie się żadna łazienka. Jaką jednak wybrać? Bateria do umywalki łazienkowej naścienna, stojąca, a może montowana na podłodze? Pod uwagę musimy brać nie tylko kwestie wizualne, ale i samą umywalkę. Jeśli obydwa elementy kupimy oddzielnie, może się okazać, że nie będą do siebie pasować. Wydatek nie mały, kłopotu jeszcze więcej. Zwróćmy uwagę na przedstawione poniżej aspekty, by dokonać możliwie najlepszego wyboru.

Bateria do umywalki łazienkowej – rodzaje

Będąc na etapie remontu zastanówmy się, jakiej armatury oczekujemy. Rozważmy, co nie odpowiadało nam w poprzedniej. Kwestie wizualne to ważny aspekt, ale nawet najpiękniejsza i najdroższa bateria nie spełni naszych oczekiwań, jeśli okaże się niefunkcjonalna.

Sposób poprowadzenia instalacji wodnej determinuje, jaka bateria do umywalki łazienkowej będzie możliwa do zamontowania. Do wyboru jest naścienna bądź stojąca. Lepiej sprawdza się ta pierwsza. Pozwala oszczędzić wodę, poza tym jest wygodniejsza w użytkowaniu. Jeśli instalacja pozwala na jej wybór, zdecydujmy się na taką.

Najczęściej popełniane błędy

Jesteśmy w stanie wydać sporo gotówki, by kupić piękną baterię. Zapominamy przy tym o jakości i precyzji wykonania. Jak uniknąć takiego błędu? Stawiając na sprawdzone marki i producentów, którzy nie są „no name” na rynku. Design to nie wszystko. W parze musi iść z wręcz idealnym wykonaniem, bowiem armatura ma nam posłużyć wiele lat.

Kolejny błąd to kupowanie perlatora, by oszczędzić wodę. Niegdyś takie rozwiązanie miało sens, dziś stwarzamy sobie dodatkowy wydatek. Dlaczego? Ponieważ nowoczesne baterie umywalkowe mają najczęściej wbudowane systemy, dzięki którym oszczędza się nawet 50% wody, a przy tym również zmniejszamy rachunki za ogrzewanie wody.

Wybraliśmy ciekawy design znanego producenta. To wciąż nie wszystko. Bierzmy pod uwagę konstrukcję baterii. Czy będzie łatwa do utrzymania w czystości i nie spowoduje skaleczeń. Unikniemy ich, gdy postawimy na przemyślane projekty – baterie obłe, o gładkich brzegach, zaokrąglone i stosunkowo nieskomplikowane.

Na koniec zadbajmy o to, by wylewka była dobrana do rodzaju umywalki. Zbyt krótka nie pozwoli swobodnie umyć rąk. Zbyt długa lub wysoka zaowocuje nadmiernym chlapaniem naokoło umywalki.

Na zakupach w sklepie z armaturą

Pytajmy o poradę i wskazówki sprzedawców, ale i kierujmy się własnymi potrzebami oraz rozsądkiem podczas zakupów. Zwracajmy uwagę na design, ale nie na pierwszym miejscu. Najważniejsza jest funkcjonalna konstrukcja. Dopasowana do umywalki i pozwalająca na precyzyjny montaż. Zadbajmy o rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzimy wodę. Dbając o swoje rachunki, ale i przyczyniając się do ochrony środowiska.

Niech nasza bateria do umywalki łazienkowej wpisze się w klimat wnętrza, ale przede wszystkim spełni role użytkowe i zapewni wygodę użytkowania na długi czas.

Ocena

Post Author: Niewiadomski Stefan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge