Bąbelkowa folia – codzienne i niecodzienne zastosowania

Elastyczna, miękka i trwała folia bąbelkowa, to produkt, bez którego nie można sobie wyobrazić pakowania i zabezpieczania. Swoje miejsce znajduje głównie w branży transportowej. Chętnie korzystają z niej jednak wszystkie firmy, w tym sklepy internetowe, które regularnie wysyłają paczki. Przydaje się również w domowych zastosowaniach, tych klasycznych, jak i stosunkowo niecodziennych. Do czego sprawdzi się najlepiej?

Bąbelkowa folia – zabezpieczanie przesyłek i domowych pakunków

Folia bąbelkowa z racji swojej „budowy”, chroni przede wszystkim przed wstrząsami. Doskonale amortyzuje, dlatego nawet delikatne, kruche i podatne na uszkodzenia przedmioty, są w stanie przetrwać transport w różnych warunkach. Można nią owijać duże przedmioty, ciężkie, o rozmaitych kształtach, ponieważ zachowuje swoją trwałość. Podobnie sprawdza się przy zabezpieczaniu delikatnych dekoracji, figurek, rzeźb, szklanych produktów, oświetlenia i nie tylko.

Bąbelkowa folia powinna znaleźć się w każdym domu. Co jakiś czas przychodzi nam zrobić generalne porządki, podczas których odnajdujemy ciekawe przedmioty. Część z nich wyrzucamy, inne pragniemy zostawić. Myślimy o nich przyszłościowo – może przydadzą się dzieciom albo znajdą swoje miejsce pośród nowego wystroju wnętrza? By zachowały swoje walory użytkowe, jak i estetykę, potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia. Bąbelkowa folia nadaje się do tego najlepiej, bo poza amortyzacją, chroni przed kurzem, brudem, wilgocią.

Nawet nam zdarza się wysłać paczkę do kogoś bliskiego. Jak dotąd na rynku nie pojawił się inny, tak skuteczny w zabezpieczaniu produkt. Do tego tani, wydajny, a nawet możliwy do ponownego wykorzystania.

Niecodzienne zastosowania

Ochrona przed wstrząsami, uszkodzeniami i zabrudzeniami to podstawa. Bąbelkowa folia ma jednak sporo niecodziennych zastosowań. Można jej użyć do dekorowania – artykułów, jak i całego domu. Zanurzona w farbie, a następnie odciśnięta na wybranych produktach czy na ścianie, tworzy ciekawy efekt dekoracyjny.

Rodzice wraz z dziećmi mogą zainspirować się jej właściwościami. Skorzystać także z innych akcesoriów i wspólnie, własnoręcznie stworzyć cokolwiek przyjdzie do głowy. Ozdabianie z folią bąbelkową przynosi sporo frajdy, nawet dorosłym. Nie bez powodu, niezależnie od wieku, chętnie przebijamy pęcherzyki wypełnione powietrzem, by usłyszeć charakterystyczny dźwięk.

Skoro wspomniana została właściwość ochrony przed wstrząsami, folia pęcherzykowa może posłużyć jako podkład pod materac. Zapewni nie tylko większą wygodę spania na podłodze, ale i podziała niczym warstwa termoizolacyjna.

Folią bąbelkową można przykryć w lecie basen. To ekonomiczny i bardzo skuteczny sposób na ochronę przed wychłodzeniem wody. Do tego gwarancja, że do wody nie dostaną się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które sprawiają kłopot przy ich usuwaniu.

Bąbelkowa folia w domu i w ogrodzie? Mówimy jej zdecydowane tak! Niedroga, o szerokich możliwościach zastosowania, a przy tym tak przyjemnie „pękająca”.

Ocena

Post Author: Niewiadomski Stefan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge