Malowanie tapety z włókna szklanego - co musisz o tym wiedzieć

Malowanie tapety z włókna szklanego – co musisz o tym wiedzieć?

Martwisz się nierównymi ścianami w Twoim domu? Praktycznym rozwiązaniem dla Ciebie, zamiast farby może okazać się tapeta. Malowanie tapety z włókna szklanego nie tylko poprawi wygląd wnętrza, ale poszerzy też możliwości aranżacyjne inwestorów.  Czytaj więcej o Malowanie tapety z włókna szklanego – co musisz o tym wiedzieć?

Ocena

Jak zaaranżować wnętrze w stylu słodkich lat 60.?

Lata sześćdziesiąte to dla wielu osób najwspanialsza i zarazem najbardziej charakterystyczna dekada. To czas minispódniczek dżinsowych zakładanych przez zbuntowane fanki Beatlesów czy intrygujące wnętrza pełne kolorów, które aktualnie powróciły ze zdwojoną mocą. Nie cofamy się w czasie, a jedynie czerpiemy inspirację z miłości do stylu retro i wyrażamy go na swój słodki i zarazem nowoczesny sposób. Jak urządzić wnętrze w stylu lat 60. – podpowiadamy w artykule!

Czytaj więcej o Jak zaaranżować wnętrze w stylu słodkich lat 60.?

Ocena
Balkony w bloku - kilka pomysłów na ciekawą aranżację

Balkony w bloku – kilka pomysłów na ciekawą aranżację

Balkony w bloku często są jedyną przestrzenią, gdzie mieszkańcy wielkich miast mogą w spokoju odpocząć na powietrzu. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które są już starsze lub mają problemy z poruszaniem się. Wtedy wyjście do pobliskiego parku często jest po prostu niemożliwe. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku ludzi mieszkających w centrum miasta i dysponujących ograniczoną ilością czasu, który nie pozwala na dłuższy wypad za miasto lub chociażby wycieczkę na zieleniec zlokalizowany w drugiej części miasta. Czytaj więcej o Balkony w bloku – kilka pomysłów na ciekawą aranżację

Ocena
Zasłony dekoracyjne i funkcjonalne - jak wybierać

Zasłony dekoracyjne i funkcjonalne – jak wybierać?

Tkaniny są bardzo ważnym elementem wystroju każdego wnętrza. Szczególnie istotną funkcję pełnią w nim zasłony dekoracyjne, które oprócz niewątpliwego aspektu wizualnego, na jaki należy zwracać uwagę, powinny pozostawać też w pełni funkcjonalne. Współczesny rynek przesycony bogactwem tkanin wyróżniających się różnorodnymi kolorami, wzorami i formami, stwarza niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne. Czytaj więcej o Zasłony dekoracyjne i funkcjonalne – jak wybierać?

Ocena
wnetrza prowansalskie

Wnętrza prowansalskie – czym się charakteryzują?

W architekturze wnętrz wciąż popularne są wnętrza prowansalskie. Niezmiennie kojarzą się z wakacjami, latem, słońcem i zapachem lawendy. W nich człowiek ma wrażenie, że naprawdę odpoczywa. Pomimo tego, że nie są ubogie w meble i rozmaite elementy dekoracyjne, dają wrażenie lekkości i świeżości.
Czytaj więcej o Wnętrza prowansalskie – czym się charakteryzują?

Ocena
Plafon we współczesnych wnętrzach

Plafon we współczesnych wnętrzach

Określenia plafon używamy w odniesieniu do płaskiej, dekoracyjnej lampy, które przylega do sufitu i podświetla sklepienie pomieszczenia. Choć dziś niemal wszystkim kojarzy się jednoznacznie, warto wspomnieć, że w rzeczywistości zapożyczona została z architektury. Oznaczała wtedy niezwykle bogate motywy dekoracyjne wieńczące sufit lub sklepienie, zawierające  w sobie sztukaterię, fresk lub malowidło. W tamtych czasach plafon nierozerwalnie związany był ze sztuką we wnętrzach pałacowych oraz zamkowych, przyciągał wzrok i wzbudzał podziw. Czytaj więcej o Plafon we współczesnych wnętrzach

Ocena