Meble do gabinetu domowego - kilka praktycznych wskazówek

Meble do gabinetu domowego – kilka praktycznych wskazówek

Praca w trybie home office wymaga zaaranżowania odpowiedniej przestrzeni w miejscu wykonywania wynikających z niej obowiązków. Dlatego meble do gabinetu domowego mają przed sobą ważne zadanie. Po pierwsze powinny gwarantować odpowiedni komfort pracy, po drugie stwarzać atmosferę sprzyjającą koncentracji. Na co warto zwracać uwagę przy ich wyborze? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się […]

Ocena
Planujesz nowoczesne wnętrze Zobacz, co możesz zyskać dzięki włącznikom dotykowym

Planujesz nowoczesne wnętrze? Zobacz, co możesz zyskać dzięki włącznikom dotykowym

Urządzone zgodnie z najnowszymi trendami wnętrze to nie tylko modna kolorystyka i chętnie wykorzystywane materiały. Nowoczesne i wygodne w użytkowaniu rozwiązania warto zastosować również w domowych instalacjach. Ich przykładem są dotykowe włączniki światła. Z powodzeniem zastąpią stosowany dotychczas tradycyjny osprzęt i korzystnie wpłyną na walory wizualne pomieszczenia. Dotykowe włączniki wciąż jeszcze nie cieszą się dużą […]

Ocena
Ogrzewanie mieszkania - wybieramy najlepszy sposób na ciepłe wnętrze

Ogrzewanie mieszkania – wybieramy najlepszy sposób na ciepłe wnętrze

Decyzję o tym, jakie ogrzewanie mieszkania zastosować we własnym M podejmujemy na wiele lat. Warto ją zatem dobrze przemyśleć i rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw. Ilość dostępny opcji jest dziś zdecydowanie większa niż w przeszłości. A decydując ostatecznie, warto wziąć pod uwagę własną wygodę, koszty związane z ogrzewaniem, jak i wpływ systemu grzewczego na […]

Ocena

Żarówki LED w pigułce – najważniejsze informacje

Typ oświetlenia wybierany do nowego domu, a także na etapie remontowania już posiadanego lokum, ma ogromne znaczenie. To kwestia nie tylko estetyki, ale i ekonomii użytkowania oraz pełnego komfortu korzystania z lamp. Nie bez znaczenia pozostają również wybierane żarówki. Ich wybór na rynku jest ogromny, a sporym zainteresowaniem cieszą się energooszczędne LED-y. Co trzeba o nich wiedzieć, by oświetlenie faktycznie sprzyjało obniżaniu rachunków?

Czytaj więcej o Żarówki LED w pigułce – najważniejsze informacje

Ocena

Czym powinny charakteryzować się meble dla dzieci?

W dziecięcym świecie jest miejsce na zabawę, ale i naukę. Na relaks, ale i aktywność. Ta przestrzeń zaczyna się w progach pokoju, który powinien być tak zorganizowany, by zapewniał możliwości rozwoju, przy pełnym bezpieczeństwie. Dobrze zorganizowana przestrzeń to między innymi meble dla dzieci. Czym powinny się charakteryzować?

Czytaj więcej o Czym powinny charakteryzować się meble dla dzieci?

Ocena

Abażur czy klosz? Wybieramy lampy do domu

Światło płynące spod materiałowego abażuru, czy może wyrazista wiązka światła, która zmyślnie przebija szklany klosz? Wybór oprawy dla miejsca, w którym znajduje się żarówka, determinuje sposób oświetlania wnętrza, uzyskaną atmosferę oraz kwestie wizualne. Inaczej prezentuje się światło łagodne, które zaczyna delikatnie przebijać się przez gruby materiał abażuru, a inaczej to, które ma pełną swobodę, bo nie ogranicza go szkło. Które z nich wybrać?

Czytaj więcej o Abażur czy klosz? Wybieramy lampy do domu

Ocena

Firany do jadalni? A może rolety?

Firany do jadalni to dość standardowe rozwiązanie. Tworzymy bezpieczną przestrzeń, okno osłaniamy kawałkiem materiału, mniej bądź bardziej dekoracyjnym. W końcu tutaj będziemy spożywać posiłki z bliskimi, a może i odpoczywać przy drobnych przekąskach, z dobrą książką w ręku? Tak czy owak, ma być praktycznie, z zachowaniem intymnej atmosfery. Jadalnia to jednak miejsce, w którym możemy zamiast firanki wybrać popularne rolety. Które rozwiązanie przypadnie Wam bardziej do gustu?

Czytaj więcej o Firany do jadalni? A może rolety?

Ocena

Zalety opraw natynkowych

Oświetlenie sufitowe może stanowić wyzwanie. Zwykle ma spełniać funkcje oświetlenia centralnego, ale to od wybranej konstrukcji zależy, jakie efekty wizualne uzyskamy. W jakim stopniu uda się oświetlić wybraną przestrzeń, a także, jak poradzimy sobie z montażem. Pośród bogato zdobionych konstrukcji, pięknych, ale ogromnych żyrandoli czy też nietypowych lamp wiszących, wyjątkowe miejsce zajmują oprawy natynkowe. Można rzec, że jest to duża moc w „opakowaniu” niewielkich rozmiarów. Przyjrzyjmy się im uważniej.

Czytaj więcej o Zalety opraw natynkowych

Ocena
Lampa w salonie. Czym kierować się w jej wyborze

Lampa w salonie. Czym kierować się w jej wyborze?

Odpowiedni dobór sztucznego oświetlenia do salonu to większa pewność, że pomieszczenie będzie dobrze spełniało swoje funkcje. Lampa w jego wnętrzu często jest kluczowym elementem decydującym o wyglądzie i funkcjonalności. Efektowny wygląd salonu, jako najbardziej reprezentacyjnej części domu, daje możliwość przyjmowania gości w ciekawej aranżacji oraz komfortowego wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Czytaj więcej o Lampa w salonie. Czym kierować się w jej wyborze?

Ocena

Wybór lampy stołowej, który satysfakcjonuje

Oświetlenie centralne to podstawa każdego pomieszczenia. Niestety lampy goszczące na suficie nie są w stanie doświetlić przestrzeni roboczych, kątów, wnęk czy zakamarków. To zadanie spełniać będzie oświetlenie dodatkowe i w tej roli doskonale czują się lampy stołowe. Z powodzeniem mogą znaleźć swoje miejsce w jadalni, w salonie, a nawet na biurku zastępując zwyczajną lampkę biurkową. W jaki sposób dokonać ich wyboru, by nie zawiodły?

Czytaj więcej o Wybór lampy stołowej, który satysfakcjonuje

Ocena